سردرد میگرنی

سردرد میگرنی جز دسته درد های مزمن است

سردرد میگرنی

سردرد میگرنی جز دسته درد های مزمن است

میگرن؛ بیماری شناخته شده‌ای است که در هر جامعه حدود 10 درصد افراد از آن رنج می‌برند.سردرد میگرنی جز دسته درد های مزمن است، میگرن می تواند حملات حادی را در بر داشته باشد که مدت حملات حداقل 4 تا 6 ساعت و حد اکثر تا 72 ساعت به طول انجامد.
عوامل متعددی را میتوان به عنوان عامل شروع حملات بر شمرد که از جمله آنها به استرس و عصبانیت، گرما، سرما، گرسنگی، استنشاق بو، عطر، دود،خنده، گریه،  سر و صدا ، کم خوابی، پرخوابی، نور و نورآفتاب، ورزش و فعالیت بدنی، سیکل های هورمونال  و عادت ماهانه، برقراری رابطه جنسی و مصرف بعضی از مواد غذایی  اشاره کرد. علائم بالینی سردرد های میگنی عبارتند از؛ نورگریزی، صدا گریزی، بو گریزی، حالت تهوع، استفراغ، ضربان دار بودن سردرد، فشاری بودن سردرد،یک طرفه بودن سردرد و وجود حالات پیش آهنگی قبل از رخداد حملات میگرنی است. لازم به ذکر است الزاما همه موارد مذکور در همه  افراد میگرنی به اتفاق حادث نمیشوند  و در مقاطع مختلف علائم بالینی متفاوتی بر فرد واقع شود. پارامتر های متعددی نیز به طور غیر مستقیم بر بروز سردرد های میگرنی اثرگذارند که به طور کلی می توان آن را  در قالبی با عنوان “شیوه زندگی” افراد  آن را طبقه بندی کرد.
میگرن دسته بندی های متعددی دارد که معروفترین این دسته بندی ها تقسیم بندی میگرن به دو گروه میگرن کلاسیک و میگرن غیر کلاسیک است.
بر اساس باور عمومی، میگرن جزء بیماری هایی است که درمان ندارد و تنها درحین رخداد سردرد با مصرف مسکن می توان آن را تسکین داد و یا  با مصرف داروهای پیشگیرانه و مدیریت بیماری، تعداد حمله‌ها را کاهش داد.

با ما به دردهای خود پایان دهید

کلینیک چندتخصصی درد آرامش تهران